Student Rep Results Announced!

The results of the Student Rep elections are in, with reps coming into their roles for the next academic year. 306 votes were cast in total.

Post title

Elected candidate

Level 1 Aerospace Engineering - Rep

MR MOHAMMED SAYED

Level 1 Arts and Humanities Department - Rep

MISS POPPY MCALLISTER

Level 1 Motorsport Engineering - Rep

Lorenzo Manni

Level 2 Aerospace Engineering - Rep

MR SAM KARLSEN

Level 2 Arts and Humanities Department - Rep

IRIS MAURICIO

Level 2 Business and Management (Accounting) - Rep

MISS NIRUJAH THANANAYAGAM

Level 2 Business Computing - Rep

MR SHAHRUKH KHAN

Level 2 Business School Department - Rep

MR MAISUM SULEMAN

Level 2 Communication and Media Studies - Rep

GAIA CURTI

Level 2 Computer Science - Rep

MR PARTH SHAH

Level 2 Computer Science - Rep

MR TAQI TAZWAR

Level 2 Computer Sciences Department - Rep

MR SHAHRUKH KHAN

Level 2 Contemporary Education - Rep

HAFSA BATOOL

Level 2 Contemporary Education - Rep

MISS DUYGU PERTEK

Level 2 Creative Writing - Rep

IRIS MAURICIO

Level 2 Economics and Business Finance - Rep

Harvin S Gill

Level 2 Economics and Finance Department - Rep

MR NAHEEM SHARIF

Level 2 Education Department - Rep

Tanya Majeed

Level 2 Electronic and Computer Engineering Department - Rep

MR IMRAN IBRAHIMI

Level 2 Games Design - Rep

MR HARRY GREENAWAY

Level 2 History - Rep

Brad Harris

Level 2 International Business - Rep

MR NIKITA BILOUSOV

Level 2 International Politics - Rep

MISS SOPHIE IBOTSON

Level 2 Law - Rep

MR YEHIA KHORSHED

Level 2 Law - Rep

PARVEEN

Level 2 Life Sciences Department - Rep

MISS EMMA NWOFOR

Level 2 Mechanical Engineering - Rep

MR EDOARDO CARDONE

Level 2 Mechanical Engineering with Aeronautics, Automotive Design or Building Services - Rep

Mr Asad Parkar

Level 2 Mechanical, Aerospace and Civil Engineering Department - Rep

MR SAM KARLSEN

Level 2 Physiotherapy - Rep

MS MARIA HEALY

Level 2 Politics and Sociology - Rep

Maham Asad Khan

Level 2 Politics, History and Law Department - Rep

JADE FOLEY

Level 2 Psychology - Rep

MISS SAMIRA ABDULLAHI

Level 2 Psychology - Rep

MISS MARIAM ADENIJI

Level 2 Psychology and Anthropology - Rep

MISS NAOMI CARNDORF

Level 2 Social Sciences, Media and Communications Department - Rep

MISS CHANTE DIMMOCK

Level 2 Sociology - Rep

MISS OLUWAPELUMI OLAYEMI- HASSAN

Level 2 Sport, Health and Exercise Sciences with Physical Education and Youth Sport - Rep

MR BOBBY HARROP

Level 2 Theatre - Rep

Connor Truelove

Level 3 Aerospace Engineering - Rep

MR MAXIM COOPER

Level 3 Aviation Engineering - Rep

SAMUEL SCHOEN

Level 3 Aviation Engineering with Pilot Studies - Rep

MR CHARLES HIRST

 

For any more information contact Christina, Student Rep Coordinator.