News Article

Final Club and Society Committee Elections

Congratulations to all students elected to club/society committee positions in these final elections! The names below represent the new committee members for the Sports Clubs and Societies at the Union of Brunel Students for 2021/22. Those elected will be in post from November 1st 2021. If there's posts which were in the election but aren't shown below, this means that there were no candidates or no votes cast and so no one was elected into the role. Any questions email rob.fenner@brunel

No ratings yet. Log in to rate.

Congratulations to all students elected to club/society committee positions in these final elections!

The names below represent the new committee members for the Sports Clubs and Societies at the Union of Brunel Students for 2021/22. Those elected will be in post from November 1st 2021.
 
If there's posts which were in the election but aren't shown below, this means that there were no candidates or no votes cast and so no one was elected into the role.


Any questions email rob.fenner@brunel.ac.uk

 

Post title Elected candidate
Athletics - Secretary JAMIE KEALEY
Athletics - Treasurer MARIA GUTU
Basketball - Chair MARCIAL SANCHIS AGUDO
Bright Futures - Secretary ALEXANDR GREC
BruMUN - Treasurer HAITHAM ABDALLA
Brunel LINKS First Aid - Chair (Unit Manager) CERYS SHANAHAN
Civil Engineering - Chair GEORGINA WILSON-COUSINS
Electronic Engineers - Secretary SHAZIB AHMAD
Latin American - Treasurer JIBRAEL AHMAD VIDAL
Life Science - Treasurer AISHWARYA SINGH
ACS - Secretary AGARD
ACS - Treasurer TRICIA EDOKPOLOR
Politics & History - Chair ELIZABETH SCOTT
Filipino - Web Officer EMMANUEL HULIGANGA
Business - Events Officer TAVISHI PRANJAL
Tamil - Dance Choreographer SANDIYA SANTHIRAKUMAR
Tamil - Football Captain DINESH MANIVANNAN
Tamil - Football Vice Captain JANOSHAN VIKNESWARAN
Esports - League of Legends Rep Cyren Beltran
Esports - League of Legends Rep Chi Lim
Esports - Valorant Rep Nake
Esports - Valorant Rep RIJUL ROYCHOUDHURY
Esports - Overwatch Rep MAJD BARAKAT
Esports - Rainbow 6: Siege Rep JAY BAINS
Esports - Counter Strike: Global Rep DEXTER FREEMAN
Esports - Rocket League Rep BILLY CARD
Esports - Dota 2 Rep JAKE (Mudbreon) BRITTON
Snow - Club Captain SHO WRIGHT
Snow - Secretary JAKE MILTON
Esports - Fighting Games Rep AHMAD RAHIL ZIAULLAH
Esports - Car(d) Games Rep ERYK JASTRZEBSKI
Esports - Smash Rep Golden Phoenix (Amal)
Lego Society - Marketing Director RAIS ULLAH
Lego Society - Web Officer NIAMH SHEERIN
Lego Society - Vice Chair BEN MASON
Target Shooting - Chair Ollie Biddle
Target Shooting - Vice Chair THOMAS O'CONNOR
Target Shooting - Small Bore Captain THOMAS O'CONNOR
Stem & Beyond - Vice-Chair NORA ALANDAS
Stem & Beyond - Web Officer ROZERIN BARAN
Stem & Beyond - Events Officer MITHILA ISLAM BISSME
Stem & Beyond - Creative Director Maddie Ghafari
Esports - Community Manager Alex
Games Design - Vice Chair BRANDON OSBORNE
Jiu Jitsu - Web Officer SAHAN SENEVIRATNE
Jiu Jitsu - Vice-Chair Andrei Vieru
Civil Engineering - Social Chair KOMALPREET KOUR
Civil Engineering - Industrial Chair DAWID HENDRYCH
Civil Engineering - ICE Representative DINESH KUMAR INDLURI
Civil Engineering - The Social Sub-Committee Kenny Alimi
Archery - Treasurer MATTHEW MURPHY
Archery - Social Secretary OSCAR MAYS
Archery - Equipment Officer JAMES MOONEY
Ultimate Frisbee - Web Officer MOLLY-JEAN LONGDEN
Occupational Therapy - Treasurer JORDYNN HAWKINS
Calisthenics - Club Captain SIMAO DINIS ESTEVES
Calisthenics - Social Secretary TIAGO GABRIEL DINIS ESTEVES
Calisthenics - Team Manager JAMAL MANSARAY
Calisthenics - Vice Chair RAYNER SEAVEY
Pakistani - Secretary FIZZA AMIR
Brunel Draft - Treasurer NATHALIE BRUNDELL
Hindu - Vice Chair VIVEK BHUSHAN
Hindu - Sports Coordinator MANAS MALHOTRA
Hindu - Web Officer TAPAN AGRAWAL
Hindu - University Representative ROHAN GUPTA
Doctoral Researchers - Vice Chair Edem Boni
Doctoral Researchers - Social Media Manager Sapnaba Sodha
Doctoral Researchers - Mentorship Programme Manager MAHA ZADEH KAZEMI
Doctoral Researchers - Public Relations Manager LYNDA OH
Handball - Web Officer ANDREA SOTERIOU
Lacrosse - Men's Social Sec HENRY MCINTOSH
Table Tennis - Chair RIJUL ROYCHOUDHURY
Dance - Vice Chair JENNIFER SAUER
Environmental Science - Social Secretary DANIEL TKACHENKO
Cult Film - Web Officer REBECKA EVANS
Dance - Secretary LAUREN SHEPHERD
Societies Guild - Societies Guild Committee FATEMEH RASTGOYEMASHHOOR
Civil Engineering - Sports Chair SHRINI SOMASUNDARAM
Civil Engineering - Social Media Chair MAJD RAA'ED ARAFAT AL-TARTOURI
Civil Engineering - IStructE Representative SUBER ABDI
   

Comments

No comments have been made. Please log in to comment.